Vyhlašujeme nové kurzy skupinového cvičení PODZIM 2021

Informační leták ke skupinovému cvičení PODZIM 2021 si můžete stáhnout zde: http://ambulancefs.cz/images/Download/AFS_letak_skupiny_podzim_2021.pdf 

Objednávejte prosím emailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. případně formou SMS na telefonní číslo 737 286 200 (zavoláme zpět a dohodneme podrobnosti).

Cvičení ve skupině probíhá v prostorách Sportovní haly Slezského gymnázia v Opavě (zrcadlový sál) Zámecký okruh 475/6a, 746 01 Opava (mezi zimním stadionem a bazénem).

Veškeré informace naleznete zde: https://ambulancefs.cz/index.php/skupiny/skupiny-podzim-2020 

Přidejte se k nám na Facebook a nenechte si ujít žádnou novou informaci: https://www.facebook.com/afsopavaskupiny

Aktuálně intenzivně připravujeme podzimní kurzy skupinových lekcí. Ve druhé polovině června 2021 zveřejníme veškeré podrobné informace a spustíme rezervaci do jednotlivých kurzů.

Děkujeme za Vaši podporu, časté dotazy na skupinové cvičení a za zájem, který jste v uplynulých měsících projevovali o on-line video lekce, které jsme pro Vás připravovali.

Velmi se na Vás těšíme:-) 


Video lekce cvičení s fyzioterapeuty k zakoupení

Od 13. 10. 2020 bohužel není možné společné cvičení ve skupině. Tělocvičny a sportoviště jsou uzavřeny. I my jsme účastníkům našich kurzů skupinového cvičení Ambulance fyzioterapie a sportu Opava začali připravovat video lekce cvičení.

Vznikl tak soubor 7 video lekcí cvičení s našimi fyzioterapeuty pro jednotlivé skupiny klientů.

Rádi bychom Vám tyto video lekce nyní nabídli k zakoupení ve formě stažení mp4 souborů k uložení na disk počítače, nebo k vypálení na vlastní DVD. Objednat video lekce za cenu 490,- Kč můžete zde: https://form.simpleshop.cz/0jqV/ 

Pokud si naše video lekce zakoupíte, budeme rádi pokud naši práci podpoříte tím, že toto naše autorsky chráněné dílo nebudete nekontrolovaně rozšiřovat.

Děkujeme a užijte si cvičení:-)

Pěkný den

Video lekce můžete objednat ZDE: https://form.simpleshop.cz/0jqV/ 

 


 

Obtížnosti kurzů:

**1 - Fyzio kondiční cvičení - zdravá záda a Senioři stupeň #2 - náročnější - v rámci cvičení procházíme a vysvětlujeme jednotlivé cviky a pozice. Postupně přidáváme na obtížnosti cvičení, které je zaměřeno primárně na vývojovou řadu s důrazem na hluboký stabilizační systém a správné dýchání. Během lekce procvičíme všechny svalové skupiny, protáhneme a zmobillizujeme jednotlivá skloubení. Během kurzu se naučíte všechny základní vývojové pozice a jejich názvy. Díky této znalosti se lekce postupně stává rychlejší, dynamičtější, až zvládnete celou vývojovou řadu a z Vás se stávají "pokročilí".

*2 - Fyzio kondiční cvičení pro pokročilé - následné cvičení, kdy všichni účastníci již znají jednotlivé pozice, umí používat svaly hlubokého stabilizačního systému. Hodina je postupně dynamičtější a náročnější. Dochází k propojování cviků a dynamickému přecházení mezi jednotlivými pozicemi vývojové řady. 

*3 - Senioři  stupeň #1- klidnější cvičení s respektem k možnostem daným věkem. Cvičíme ve vývojových pozicích s důrazem na hluboký stabilizační systém a správné dýchání, pro udržení pružnosti a flexibility kloubů a páteře. Jde nám o prevenci problémů a bolestí a udržení vitality pohybového systému.

*4 - Fyziotrénink pro sportovce - cvičení probíhá primárně ve vývojových pozicích s důrazem na hluboký stabilizační systém - "CORE", metodikou DNS (dynamické neuromuskulární stabilizace), ACT (akrální koaktivační terapie) a dalšími. Budeme využívat zejména váhu vlastního těla. Příležitostně využijeme zatížení s terabandy nebo činkami. Půjde o náročnější hodinu skupinového cvičení pro ty, kteří již znají základní principy a pozice.

*5 - Cvičení pro starší děti - náctiletí - cvičení je určeno zejména dospívajícím a náctiletým. V důsledku rychle se rozvíjející stavby těla je potřeba korigovat nesprávné držení a naučit tělo základní pohybové návyky a správný dechový stereotyp. Cílem je také lepší vnímání a uvědomění si těla. Tato investice do stabilního základu, se v budoucnu mnohonásobně vrátí větší jistotou pohybu, omezením bolestivosti a celkově lepší koordinací těla. 

*6 - Fyziojóga - velmi oblíbené jógové cvičení obohacujeme o fyzioterapeutické prvky, se zaměřením na hluboký stabilizační systém a důkladné protažení celého těla. Cvičení je velmi harmonické a propojuje základní prvky ze světa jógy a fyzioterapie.   

Ambulance fyzioterapie a sportu Opava 

 

JSN Pixel template designed by JoomlaShine.com