Fyzioterapie

Jsme nestátní zdravotnické zařízení. 

Poskytujeme komplexní rehabilitační péči zaměřenou na prevenci, diagnostiku a terapii poruch funkce pohybového systému.

V kontextu komplexní fyzioterapeutické péče se v naší ambulanci zaměřujeme rovněž na podologii, v jejímž rámci využíváme speciálně upravované stélky do bot. 

Naše zařízení nemá smlouvu s žádnou zdravotní pojišťovnou. Klienti si ošetření hradí sami. 

Ambulance aktuálně funguje bez jakýchkoliv omezení, při dodržování všech zvýšených bezpečnostních opatření z důvodů onemocnění COVID-19.

Fyzioterapie dospělých

Nejčastější obtíže pohybového aparátu u dospělých jsou vyvolány špatnými stereotypními návyky. Věnujeme se jejich “přebudování” a kompenzaci. Cílem je začlenění správných pohybových návyků do běžného denního života.

Terapie je zaměřená na bolesti pohybového aparátu – akutní a chronické bolesti páteře, bolesti svalů z přetížení, ortopedické onemocnění, bolesti kloubů, úponové bolesti, vadné držení těla a skoliózy, poruchy nožní klenby. Zaměřujeme se rovněž na poúrazové stavy – natažení/natržení svalů, distorze kloubů, stavy po zlomeninách, pooperační stavy jako například náhrady kloubů, artroskopie kolen, ramen nebo neurochirurgická řešení meziobratlových plotének. K léčbě využíváme také elektroterapii.

Fyzioterapie dětí

Z naší zkušenosti vidíme velký potenciál v prevenci pohybových obtíží již u nejmenších dětí, které se rády učí novým pohybovým dovednostem. Včasná korekce a nastavení správných motorických vzorů vede k rychlému přizpůsobení pohybového aparátu správným návykům. V terapii využíváme zábavná cvičení s celou řadou pomůcek.

U nejmenších dětí nabízíme terapii asymetrie ve vývoji, poradíme Vám s psychomotorickým vývojem a handlingem. U starších dětí pracujeme s vadným držením těla, plochonožím, vtáčením špiček, prevencí jednostranné zátěže a poúrazovými stavy. V rámci mezioborové spolupráce se zaměřujeme na senzorické a percepční poruchy a dyspraxie.

Součástí terapie u starších dětí je vyšetření na Podoskopu – zhodnocení zatížení klenby a postavení nohou. Využíváme i možnosti elastického tejpování a v případě nutnosti volíme individuální stélky nebo vložky do bot. Přistupujeme aktivně k nápravě pomocí cviků a senzomotoriky s minimem pasivních opor nebo korektur.

Fyzioterapie sportovců

Zaměřujeme se na techniku pohybových vzorů jednotlivých sportovců. Poradíme Vám, jak regenerovat po sportovní zátěži, jaké kompenzační cvičení provádět pro zvýšení výkonnosti a zlepšení techniky daného sportu. Věnujeme se prevenci a kompenzaci jednostranné sportovní zátěže, abychom předcházeli vzniku poranění.

Při terapii řešíme bolesti vzniklé sportem, poúrazové a pooperační stavy, úponové bolesti svalů a recidivu zranění. 

Nabízíme spolupráci sportovním klubům v rámci individuální, nebo skupinové fyzioterapie.

V případě zájmu o naše služby nás prosím kontaktujte emailem: info@ambulancefs.cz

Podologie

Výběru vhodných stélek vždy předchází individuální vyšetření fyzioterapeutem, které umožní stanovit vhodný typ stélky a její případné další korekční úpravy.

Stélky následně pomáhají zkvalitnit postavení chodila, zlepšit jeho kontakt s podložkou a pozitivně tak působit na nastavení kolen, kyčlí a celkové držení těla.

Toho využíváme při řešení nejrůznějších strukturálních i funkčních obtíží u všech věkových kategorií.

V naší ambulanci nejvíce pracujeme se stélkami Formthotics, Vasily a Footwave, které našim klientům nabízíme skladem.

Fyzikální terapie

Fyzikální terapie je součástí rehabilitace. Naše ambulance je vybavena nejmodernějšími přístroji od společnosti BTL, které se řadí mezi špičku na trhu pro fyzikální terapii. 

Nabízíme terapii léčebným ultrazvukem, laseroterapii – využíváme přístroj BTL-4825SL Premium, Rebox, magnetoterapii a lymfodrenáž s přístrojem Lymfoven.    

Fyzikální terapie je dostupná v naší provozovně na ulici Válečkova 1595/16a, 747 05 Opava-Kateřinky.

Prevence

Prevenci považujeme za velmi důležitou součást běžného života a zásadní způsob předcházení vzniku chronických onemocnění pohybového systému. Představuje osobní investici do zdraví a kvality života každého z nás. 

Individuální přístup

Všem našim klientům se věnujeme individuálně, je pro nás důležitý mezioborový přesah a vzájemná spolupráce. Vždy se snažíme o dlouhodobý přínos terapií pro každého. Klademe důraz na důkladnou edukaci s využitím v následné autoterapii.

Vítáme každého klienta, který má zájem pečovat o své zdraví.

Rádi Vám předáme naše vědomosti.

Cvičení ve skupině

Pořádáme kurzy pravidelného cvičení ve skupině pod vedením našich fyzioterapeutů.

Pravidelně vypisujeme oblíbené kurzy skupinového cvičení všech obtížnosti a s různým zaměřením. Klientům nabízíme fyzio kondiční cvičení – zdravá záda, fyziotrénink pro sportovce, cvičení pro seniory, cvičení pro náctileté a fyziojógu.

Kurzy skupinového cvičení PODZIM 2024 jsou plně obsazeny. Děkujeme Vám!!!

V ordinaci na Nádražním okruhu v Opavě rozšiřujeme naše služby o podologii, včetně vyšetření na podoskopu a úprav stélek na míru pro dospělé i děti. Pracujeme s fyzioterapeutickými stélkami FormThotics, Footwave, Vasyli a dalšími.